alt yapı hizmetleri

UPS cihazından elde edilen elektriği bilgisayarlara ve diğer elektronik cihazlara kadar ulaştırabilmek için bağımsız bir güç tesisatı yapılmalıdır. Diğer şebeke tesisatından fark edilir bir biçimde ayrılmış elektrik priz hattı, ups besleme hattı, sistem topraklama, dağıtım panosuyla projelendirilmelidir.
Elektrik Projelendirmesinde gerekli olan kazı, kablo, pano ve dağıtım kutuları kullanılarak sistem teslim edilir.
Projelendirme durumuna göre plastik yâda sac kanallar kullanılarak bina içi kablo geçişlerinin düzenlenmesi yapılarak teslim edilir.
Bütün binanızın, elektronik cihazlarınızın, bilgisayarlarınızın topraklanmış olması gerekmektedir. Topraklamanın size sağlayacağı avantajlar; Topraklama sizi elektrik çarpmalarına karşı korur. Yıldırımların oluşturduğu ani yüksek gerilimler toprağa akar ve ne size ne de herhangi bir cihazınıza zarar vermez. Elektrik kablolarında ve cihazlarda oluşan manyetik atlamalar topraklama sayesinde hiçbir cihazınıza zarar vermez. Maddi değeri yüksek olan hassas elektronik cihaz yatırımlarınızı elektrik kaçaklarının neden olacağı zararlardan koruyabilirsiniz. Topraklanmış bir sistemde çalışan cihazlarınız sorunsuz çalışacağından daha verimli sonuçlar elde edersiniz.